مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد:

سوم خرداد؛ آغاز ثبت نام اینترنتی تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت نام اینترنتی سومین مرحله تسهیلات 20 میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق از ساعت ۸ صبح روز شنبه سوم خرداد ماه خبر داد.
سوم خرداد؛ آغاز ثبت نام اینترنتی تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت نام اینترنتی سومین مرحله تسهیلات 20 میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق از ساعت ۸ صبح روز شنبه سوم خرداد ماه خبر داد.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، دکتر اکبر افتخاری با اعلام این خبر گفت: در ادامه سیاست حمایت اجتماعی و اجرای طرح های رفاهی برای بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، ثبت نام اینترنتی سومین مرحله ارائه تسهیلات 20 میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق از ساعت ۸ صبح شنبه سوم خرداد ماه 99 تا سه شنبه 20 خرداد اجرایی می شود.
 
وی با بیان اینکه این تسهیلات حداکثر 1000 فقره با نرخ 10 درصد است، اظهار داشت: دوره اقساط تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری 60 ماهه (5 سال) بوده و برای آن دسته از افرادی اجرا می شود که صرفا ازدواج اول فرزند یا نوه تحت تکفل بازنشستگان، موظفین و همسر وظیفه بگیر صندوق بازنشستگی کشوری باشند.
 
افتخاری در ارتباط با شرایط متقاضیان این تسهیلات گفت: تاریخ عقدنامه فرزندان باید از اول فروردین 98 تا پایان 31 اردیبهشت ماه 99 باشد و بازنشستگان و موظفینی که در دوره های قبلی نسبت به اخذ تسهیلات مزبور برای یکی از فرزندان اقدام کرده باشند، امکان ثبت نام و بهره مندی از تسهیلات جاری را برای سایر فرزندان خود ندارند.
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: یکی از شرایط پرداخت وام، متناسب بودن آن با حداقل حقوق و با در نظر گرفتن حداقل یک میلیون تومان خالص دریافتی در اردیبهشت 99 است تا کمترین فشار برای بازپرداخت اقساط به مشمولان طرح وارد شود.
 
افتخاری مبلغ اقساط این تسهیلات را ماهانه حدود 418 هزار تومان عنوان و تصریح کرد: درصورت ذی نفع بودن پدر و مادر در صندوق، صرفا یک فقره تسهیلات به فرزندان پرداخت می شود.
 
وی با یادآوری این نکته که مهلت ثبت نام اینترنتی از طریق سایت صندوق بازنشستگی به نشانی cspf.ir تا 20 خرداد 99 ادامه خواهد داشت، گفت: زمان پرداخت تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری پس از پایان زمان ثبت نام و اولویت ها و همچنین تعیین مشمولان مشخص خواهد شد؛ هدف گذاری ما برای پرداخت، پایان خرداد ماه است.
 
گفتنی است، کلیه تسهیلات مورد نظر مشمول «بیمه عمر مانده بدهکار» خواهد بود که هزینه آن برعهده متقاضی است.

 

شرایط و ظوابط این طرح به شرح ذیل اعلام میگردد:

       در ادامه سیاست حمایت اجتماعی و اجرای طرح های رفاهی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، دومین مرحله ثبت نام اینترنتی ارائه تسهیلات -/000/000/200 ریالی ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران(همسربازنشسته) این صندوق از شنبه سوم خرداد ماه 1399 تا سه شنبه بیستم خردادماه 1399 اجرایی می شود. این تسهیلات حداکثر 1000 فقره ( کشوری ) با نرخ 10 درصد و دوره اقساط 60 ماهه (5 سال) و اقساط به مبلغ -/000/180/4 ریال در ماه در نظر گرفته شده است و متقاضیان می توانند با توجه به شرایط و ضوابط ذیل اقدام به ثبت درخواست وام ازدواج فرزندان بازنشسته نمایند.

شرایط ثبت نام متقاضیان تسهیلات

1.      تاریخ عقد نامه صرفا باید از اول خردادماه  1398  لغایت 31 اردیبهشت ماه 1399 باشد.

2.      حداقل حقوق خالص دریافتی اردیبهشت ماه 1399 مشمولین دریافت تسهیلات کمتر از -/000/000/10 ریال نباشد .

3.      تمامی بازنشستگان و وظیفه بگیران همسر، مشمول دریافت تسهیلات باشرایط اعلام شده می باشند .

4.      تسهیلات فقط به ازدواج اول فرزند یا نوه تحت تکفل بازنشسته ارائه می گردد .

5.   درصورت ذینفع بودن پدر و مادر در صندوق (متقاضیانی که دارای دو دفتر کل مجزا بوده) که برای ازدواج فرزند مشترک شان اقدام به ثبت نام نموده اند، در صورت احراز شرایط اولیه، دفترکلی که با شاخص های اختصاصی در اولویت بالاتر است بعنوان «واجدشرایط» لحاظ می گردد و صرفا یک فقره تسهیلات به فرزندان پرداخت می شود.

6.   متقاضیانی که دارای «دفترکل مرتبط» بوده و از هر دو «دفترکل» اقدام به ثبت نام نموده اند، در صورت احراز شرایط اولیه، دفترکلی که با شاخص های اختصاصی در اولویت بالاتر است بعنوان «واجدشرایط» لحاظ می گردد.

7.      وظیفه بگیران تک ورثه ای که سن آنان بیش از 80 سال باشد. امکان ثبت نام را ندارند .

8.   بازنشستگان و موظفین که در دوره های قبلی نسبت به اخذ تسهیلات مزبور اقدام نموده اند، امکان ثبت نام و بهره مندی از تسهیلات جاری را برای سایر فرزندان خود ندارند.

9.      کلیه تسهیلات مورد نظر مشمول بیمه عمر مانده بدهکار خواهد بود که هزینه آن برعهده متقاضی است.

10. بارگذاری تصویر 4 صفحه اول عقدنامه مربوط به بازه زمانی 01/03/1398 لغایت 31/02/1399 و تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی شخص بازنشسته و فرزند (هر دو نفر زوج و زوجه) در سامانه الزامی است.

11.  ذکر شماره تلفن همراه در بخش «مشخصات متقاضی» الزامی می باشد.

12.  اعتبار وام هر استان براساس توزیع فراوانی متقاضیان آن استان تعیین می گردد.

13. پس از اتمام مهلت ثبت نام، سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام های دریافتی، میزان حقوق و بهره مندی از سایرتسهیلات مورد بررسی و اولویت بندی قرار گرفته و بر اساس میزان اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل، «واجدین شرایط» تعیین و اسامی در سامانه اعلام می گردد.

14.  ثبت نام در سامانه ، حقی را برای پرداخت وام به متقاضی ایجاد نخواهد کرد.

 
 
۶ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۲۷
تعداد بازدید : ۲۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید