آیین بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان

آیین بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان
آیین بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان همزمان با سراسر کشور برای چهاردهمین سال پیاپی با حضور فرماندار خرم آباد و مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سالن جهاد کشاورزی خرم آباد برگزار شد.
بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان همزمان با سراسر کشور برای چهاردهمین سال  با حضور فرماندار خرم آباد و جمعی از مدیران ارشد استان در سالن جهاد کشاورزی خرم آباد برگزار شد.
مهندس حسین پیریایی ،مدیرصندوق بازنشستگی کشوری استان لرستان دراین آیین گفت:عزت و احترام به بازنشستگانو سالمندان مختص به زمان و مکان خاص نیست و در همه جای کشور اجرا میشود، این اصل مهم در اسلام و احادیث نیز توصیه شده است.

مهندس پیریایی با بیان ضرورت عزت و احترام به این افراد  افزود :در کشور ما احترام به بازنشستگان یک اصل است.

وی با گلایه از این موضوع که بازنشستگان همواره مورد بی مهری و کم لطفی قرار می گیرند اظهار داشت :بازنشستگان مشکلات و دغدغه هایی به همراه دارند که دائم آنها را اذیت می کند، مثل مشکل معیشت و درمان اما باید منزلت را هم به این دو مورد اضافه کنیم، چرا که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان لرستان گفت : در راستای رفع مشکلات معیشتی قدم های خوبی برداشته شده که با اجرای طرح همسان سازی، حقوق بازنشستگان افزایش یافته است.

مهندس پیریایی گفت :در خصوص درمان نیز با اجرای طرح های بیمه‌ای به دنبال رفع مشکلات بازنشستگان هستیم

وی افزود :از ابتدای امسال با وقوع سیل به بازنشستگان و مقرری‌بگیران وام ۲ میلیونی پرداخت شد همچنین امسال نیز در دو مرحله وام ۲۰ میلیونی با کارمزد ۸ درصد در خصوص وام ازدواج فرزندان بازنشستگان پرداخت شده است .

پیریایی با بیان اینکه به منظور ایجاد روحیه شادابی و تندرستی جشنواره هایی برگزار شده است گفت:امسال مسابقات ورزشی بازنشستگان در شش رشته برگزار شده که افراد برتر به مسابقات کشوری اعزام می شوند.

وی افزود:تورهای مسافرتی هم داریم که در حال حاضر با سه شرکت قرارداد بسته ایم و حدود ۱۰۰۰ نفر را اعزام کرده‌ایم.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان لرستان افزود :تخفیفاتی هم برای خرید مایحتاج ضروری داشته ایم و به دنبال افزایش آن هستیم.

وی در ادامه از افتتاح خانه امید بروجرد خبر داد و گفت : خانه امید شهرستان های دلفان و خرم‌آباد هم بزودی آغاز به کار می کنند.

مهندس پیریایی در ادامه گفت :مشکلات و موانعی داریم که در حال رایزنی برای رفع آن هستیم.

ضرورت استفاده از افراد بازنشسته و باتجربه برای اصلاح امور جامعه
اسد عبداللهی،فرماندار خرم آباد درآیین بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان  گفت: در کشورهای توسعه یافته، از سه گروه انسانی بهره می‌برند و این سه دسته را جوانان، بازنشستگان و تصمیم گیران هستند.

اسد عبداللهی گفت :در جامعه امروز برای اصلاح امور باید از افراد با تجربه وبازنشسته استفاده کنیم.

وی افزود : در جوامع امروزی ، افراد با رویه و مشاغل گوناگون حضور دارند و مشکلات متعدد و مشابهی دارند، اما بازنشستگان مشکلات بیشتری دارند و علاوه بر معیشت از مشکلاتی همچون بیماری و مشکلات فرهنگی و اجتماعی رنج می برند.

همچنین  در این آیین   از تعدادی از بازنشستگان استان تجلیل شد.

 

 

۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۶:۱۸
تعداد بازدید : ۴۶۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید